20820 سامانه نیازمندی های آنلاین
20820 سامانه نیازمندی های آنلاین

ده زمینه حیاتی وجود دارد که توانایی شما در تفکر تا حد زیادی موفقیت یا شکست کسب و کار شما را تعیین می کند. هر چه در هر یک از این زمینه ها وضوح بیشتری داشته باشید، تصمیمات بهتری خواهید گرفت و نتایج بهتری به دست خواهید آورد.

هدف کلیدی

هدف از کسب و کار چیست؟ بسیاری از مردم فکر می کنند که هدف از کسب و کار کسب سود است، اما در اشتباه هستند. هدف واقعی یک کسب و کار ایجاد و حفظ مشتری است. کاملاً 50 درصد از زمان، تلاش و هزینه شما باید بر روی ایجاد و حفظ مشتریان به نحوی متمرکز شود.

اندازه گیری کلیدی

معیار کلیدی موفقیت کسب و کار، رضایت مشتری است. توانایی شما برای راضی کردن مشتریانتان تا حدی که از شما خرید کنند تا از شخص دیگری، دوباره خرید کنند و دوستان خود را بیاورند، تعیین کننده اصلی رشد و سودآوری است.

الزامات کلیدی

شرط کلیدی برای ایجاد ثروت و موفقیت در کسب و کار این است که شما به نوعی ارزش افزوده داشته باشید. تمام ثروت از افزودن ارزش به دست می آید. تمام رشد و سودآوری کسب و کار ناشی از ارزش افزوده است. هر روز، شما باید به دنبال راه هایی برای افزودن ارزش بیشتر و بیشتر به تجربه مشتری باشید.

تمرکز کلیدی

مهمترین فرد در کسب و کار مشتری است. شما باید همیشه روی مشتری تمرکز کنید. مشتریان بی ثبات، بی وفا، تغییر پذیر، بی حوصله و خواستار هستند، درست مثل شما. با این وجود، مشتری باید تمرکز اصلی هر کاری که در تجارت انجام می دهید باشد.

کلمه کلیدی

در زندگی، کار و کسب و کار، شما همیشه به نسبت ارزشی که به دیگران می‌دهید، پاداش خواهید گرفت. تمرکز بر مشارکت بیرونی، برای شرکت، مشتریان و جامعه شما، نیاز اصلی شما برای تبدیل شدن به فردی ارزشمندتر در هر زمینه ای است.

سوال کلیدی

مهم‌ترین سوالی که برای حل هر مشکلی، غلبه بر هر مانعی یا رسیدن به هر هدف تجاری می‌پرسید این است که «چگونه؟» افراد برتر همیشه این سوال را می پرسند “چگونه؟” و سپس به پاسخ هایی که به آنها می رسد عمل کنند.

استراتژی کلیدی

در دنیای تغییرات سریع و ادامه رقابت تهاجمی، باید بهبود مستمر را در هر زمینه ای از کسب و کار و زندگی شخصی خود تمرین کنید. همانطور که پت رایلی، مربی بسکتبال، گفت: “اگر بهتر نمی شوید، بدتر می شوید.” من دریافته ام که مربیگری کسب و کار راهی آسان برای بهبود مستمر خود، کسب و کار و زندگی شماست.

فعالیت کلیدی

ضربان قلب کسب و کار شما فروش است.  هزاران شرکتی را که در طول سال‌ها شکست خورده بودند تجزیه و تحلیل کرد و به این نتیجه رسید که دلیل شماره یک شکست کسب‌وکار «فروش کم» است. هنگامی که آنها تحقیق بیشتری کردند، دریافتند که دلیل شماره یک موفقیت در تجارت “فروش بالا” است. و بقیه چیزها تفسیر بود.

شماره کلید

مهمترین عدد در تجارت جریان نقدی است. جریان نقدینگی برای کسب و کار است همانطور که خون و اکسیژن برای مغز. شما می توانید هر فعالیتی را در کسب و کار خود به نحو احسن انجام دهید، اما اگر جریان نقدی شما به هر دلیلی قطع شود، کسب و کار ممکن است گاهی یک شبه از بین برود.

هدف کلیدی

هر کسب و کاری باید یک برنامه رشد داشته باشد. رشد باید هدف تمام فعالیت های تجاری شما باشد. شما باید هدفی داشته باشید که هر سال 10 درصد، 20 درصد یا حتی 30 درصد رشد کنید. برخی از شرکت ها سالانه 50 درصد و 100 درصد رشد می کنند و نه تصادفی. تنها رشد واقعی رشد سود است. رشد سود همیشه با آنچه “جریان نقدی آزاد” نامیده می شود قابل اندازه گیری است. این مقدار واقعی پولی است که کسب و کار در هر ماه، هر سه ماهه و هر سال، بالاتر و فراتر از کل هزینه و مخارج اداره یک کسب و کار دور می زند.

تمرین عمل

شما باید برای تعداد سرنخ های جدیدی که جذب می کنید و تعداد مشتریان جدیدی که از آن سرنخ ها به دست می آورید، یک برنامه رشد داشته باشید. شما باید یک برنامه رشد برای فروش، درآمد و سودآوری داشته باشید. اگر عمداً برای رشد مداوم برنامه ریزی نکنید، به طور خودکار دچار رکود خواهید شد و شروع به عقب افتادن خواهید کرد. رشد تصادفی نیست؛ بنابراین اگر می‌خواهید کسب‌وکارتان آینده‌ای روشن داشته باشد، باید برنامه رشد خود را برنامه‌ریزی و ترسیم کنید.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *