20820 سامانه نیازمندی های آنلاین
20820 سامانه نیازمندی های آنلاین
سرمایه گذاری

سرمایه گذاری چیست؟ مبانی سرمایه گذاری با انواع سرمایه گذاری

سرمایه گذاری چیست؟

سرمایه گذاری دارایی یا اقلامی است که با هدف ایجاد درآمد یا افزایش ارزش به دست می آید. ارزش گذاری به افزایش ارزش دارایی در طول زمان اشاره دارد. وقتی فردی کالایی را به عنوان سرمایه‌گذاری خریداری می‌کند، هدف آن مصرف کالا نیست، بلکه استفاده از آن در آینده برای خلق ثروت است.

یک سرمایه‌گذاری همیشه به هزینه منابع امروزی (زمان، تلاش، پول یا یک دارایی) مربوط می‌شود، به این امید که در آینده بازدهی بیشتری نسبت به آنچه در ابتدا انجام شده باشد. برای مثال، یک سرمایه‌گذار ممکن است یک دارایی پولی را اکنون با این ایده که دارایی در آینده درآمد ایجاد می کند یا بعداً برای سود به قیمت بالاتر فروخته می شود.

خوراکی های کلیدی

سرمایه گذاری شامل استفاده از سرمایه امروزی به منظور افزایش ارزش آن در طول زمان است.
سرمایه گذاری مستلزم به کار انداختن سرمایه در قالب زمان، پول، تلاش و غیره است، به امید بازدهی بیشتر در آینده نسبت به آنچه در ابتدا صرف شده است.
سرمایه گذاری می تواند به هر وسیله یا مکانیزمی که برای ایجاد درآمد آتی استفاده می شود، از جمله اوراق قرضه، سهام، املاک و مستغلات یا سرمایه گذاری های جایگزین اشاره کند.
سرمایه گذاری ها معمولاً با ضمانت قدردانی همراه نیستند. ممکن است با پول کمتری نسبت به چیزی که شروع کرده اید به پایان برسانید.
سرمایه‌گذاری‌ها را می‌توان برای کاهش ریسک متنوع کرد، اگرچه این ممکن است میزان بالقوه سود را کاهش دهد.

چگونه یک سرمایه گذاری کار می کند

هدف سرمایه گذاری ایجاد درآمد و افزایش ارزش در طول زمان است. سرمایه گذاری می تواند به هر مکانیزمی که برای ایجاد درآمد آتی استفاده می شود اشاره داشته باشد. این شامل خرید اوراق قرضه، سهام، یا املاک و مستغلات، از جمله نمونه های دیگر است. علاوه بر این، خرید ملکی که بتوان از آن برای تولید کالا استفاده کرد، می تواند سرمایه گذاری محسوب شود.

به طور کلی هر اقدامی که به امید افزایش درآمد آتی انجام شود نیز می تواند سرمایه گذاری محسوب شود. به عنوان مثال، هنگام انتخاب برای ادامه تحصیلات تکمیلی، هدف اغلب افزایش دانش و بهبود مهارت ها است. سرمایه گذاری اولیه در زمان حضور در کلاس و پول برای پرداخت شهریه، امیدواریم منجر به افزایش درآمد در طول حرفه دانش آموز شود.

از آنجایی که سرمایه گذاری به سمت پتانسیل رشد یا درآمد آینده است، همیشه سطح مشخصی از ریسک مرتبط با سرمایه گذاری وجود دارد. سرمایه گذاری ممکن است هیچ درآمدی ایجاد نکند، یا ممکن است در طول زمان ارزش خود را از دست بدهد. به عنوان مثال، شرکتی که در آن سرمایه گذاری می کنید ممکن است ورشکست شود. از طرف دیگر، مدرکی که برای به دست آوردن زمان و پول سرمایه گذاری می کنید ممکن است منجر به بازار کار قوی در آن زمینه نشود.

یک بانک سرمایه گذاری خدمات مختلفی را به افراد و مشاغل ارائه می دهد، از جمله خدمات بسیاری که برای کمک به افراد و کسب و کارها در روند افزایش ثروت خود طراحی شده اند. بانکداری سرمایه‌گذاری ممکن است به بخش خاصی از بانکداری مرتبط با ایجاد سرمایه برای سایر شرکت‌ها، دولت‌ها و سایر نهادها نیز اشاره داشته باشد. بانک‌های سرمایه‌گذاری اوراق بدهی و سهام جدید را برای انواع شرکت‌ها پذیره‌نویس می‌کنند، به فروش اوراق بهادار کمک می‌کنند و به تسهیل ادغام و تملک کمک می‌کنند.

انواع سرمایه گذاری

بدون شک فرصت های بی پایانی برای سرمایه گذاری وجود دارد. به هر حال، ارتقای لاستیک‌های خودروی شما می‌تواند به عنوان سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شود که سودمندی و ارزش آتی دارایی را افزایش می‌دهد. در زیر انواع متداول سرمایه گذاری که در آن افراد برای قدردانی از سرمایه خود استفاده می کنند، آورده شده است.
سهام / سهام

سهم سهام بخشی از مالکیت یک شرکت دولتی یا خصوصی است. با داشتن سهام، سرمایه گذار ممکن است حق توزیع سود حاصل از سود خالص شرکت را داشته باشد. همانطور که شرکت موفق‌تر می‌شود و سایر سرمایه‌گذاران به دنبال خرید سهام آن شرکت هستند، ارزش آن نیز می‌تواند افزایش یابد و برای سود سرمایه فروخته شود.

دو نوع اصلی سهام برای سرمایه گذاری سهام عادی و سهام ممتاز هستند. سهام معمولی اغلب شامل حق رای و صلاحیت مشارکت در موارد خاص است. سهام ممتاز اغلب دارای اولین ادعای سود سهام است و باید قبل از سهامداران عادی پرداخت شود.

علاوه بر این، سهام اغلب به عنوان سرمایه گذاری رشد یا ارزش طبقه بندی می شوند. سرمایه گذاری در سهام در حال رشد استراتژی سرمایه گذاری در یک شرکت در حالی که کوچک است و قبل از رسیدن به موفقیت در بازار است. سرمایه گذاری در سهام ارزشی، استراتژی سرمایه گذاری در یک شرکت با سابقه تر است که قیمت سهام آن ممکن است ارزش شرکت را نداشته باشد.

اوراق قرضه / اوراق بهادار با درآمد ثابت

اوراق قرضه سرمایه گذاری است که اغلب نیاز به سرمایه گذاری اولیه دارد، سپس مبلغی را در طول عمر اوراق پرداخت می کند. پس از سررسید اوراق، سرمایه گذار سرمایه سرمایه گذاری شده در اوراق قرضه را پس می گیرد. مانند بدهی، سرمایه گذاری اوراق قرضه مکانیزمی برای برخی واحدها برای جمع آوری پول است. بسیاری از نهادها و شرکت های دولتی اوراق قرضه منتشر می کنند. سپس، سرمایه گذاران می توانند سرمایه خود را برای کسب بازدهی مشارکت دهند.

پرداخت مکرر اعطا شده به دارندگان اوراق قرضه پرداخت کوپن نامیده می شود. از آنجایی که پرداخت کوپن برای سرمایه گذاری اوراق قرضه معمولاً ثابت است، قیمت اوراق اغلب برای تغییر بازده اوراق در نوسان است. به عنوان مثال، اوراق قرضه ای که 5 درصد پرداخت می کند، اگر فرصت های بازار برای کسب 6 درصد وجود داشته باشد، خرید آن ارزان تر می شود. با کاهش قیمت، اوراق قرضه به طور طبیعی بازدهی بالاتری کسب خواهد کرد.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *