20820 سامانه نیازمندی های آنلاین
20820 سامانه نیازمندی های آنلاین
تولید ماشین الات صنعتی

صنعت ماشین سازی بررسی اجمالی شرکت‌ها ماشین ساز ماشین الات صنعتی

صنعت ماشین‌آلات یا ماشین‌آلات زیربخشی از این صنعت است که ماشین‌آلات را برای مصرف‌کنندگان، صنعت و اکثر شرکت‌های دیگر در اقتصاد تولید و نگهداری می‌کند.

این صنعت ماشین آلات به طور سنتی متعلق به صنایع سنگین است. امروزه بسیاری از شرکت های کوچکتر در این شاخه جزء صنایع سبک محسوب می شوند. اکثر تولید کنندگان در صنعت ماشین آلات کارخانه ماشین سازی نامیده می شوند..

بررسی اجمالی

صنعت ماشین سازی زیربخشی از این صنعت است که طیف وسیعی از محصولات از ابزارهای برقی، انواع ماشین آلات و تکنولوژی داخلی گرفته تا تجهیزات کارخانه و غیره را تولید می کند.

ابزار تولید برای مشاغل کشاورزی، معدن، صنعت و ساختمان.

وسایل تولید برای خدمات عمومی مانند تجهیزات تولید و توزیع گاز، برق و آب.
مجموعه ای از تجهیزات پشتیبانی برای تمام بخش های اقتصاد، مانند تجهیزات گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع ساختمان ها.

این وسایل تولید را کالاهای سرمایه ای می نامند، زیرا مقدار معینی از سرمایه سرمایه گذاری می شود. بسیاری از این ماشین های تولیدی نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند که به شرکت های تخصصی در صنعت ماشین سازی عرضه می شود.

از طرف دیگر صنعت ماشین آلات کالاهای مصرفی از جمله لوازم آشپزخانه، یخچال، ماشین لباسشویی، خشک کن و موارد مشابه را تامین می کند. با این حال، تولید رادیو و تلویزیون به طور کلی متعلق به صنعت تجهیزات الکتریکی در نظر گرفته می شود. صنعت ماشین آلات خود مشتری عمده صنعت فولاد است.

تولید صنعت ماشین آلات به طور گسترده ای از تولید تک واحدی و تولید سری تا تولید انبوه متفاوت است.[1] تولید تک واحدی در مورد ساخت محصولات منحصر به فرد است که در نیازهای خاص مشتری مشخص می شود. با توجه به طراحی مدولار، چنین دستگاه‌ها و ماشین‌هایی را اغلب می‌توان در سری‌های کوچک تولید کرد که به طور قابل توجهی هزینه‌ها را کاهش می‌دهد. از مرحله خاصی در تولید، نیازهای مشتری خاص ساخته می شود و محصول منحصر به فرد ایجاد می شود.[1].

 

صنعت ماشین آلات در طول انقلاب صنعتی به وجود آمد. شرکت‌ها در این زمینه نوظهور از ریخته‌گری‌های آهن، کارخانه‌های کشتی‌سازی، آهنگرها و تعمیرگاه‌ها رشد کردند.[2] اغلب شرکت ها ترکیبی از کارخانه ماشین سازی و کشتی سازی بودند. در اوایل قرن بیستم، تعدادی از تولیدکنندگان موتورسیکلت و خودرو، کارخانه های ماشین سازی خود را راه اندازی کردند.

قبل از انقلاب صنعتی انواع ماشین‌ها مانند ساعت، سلاح و ابزار کار برای آسیاب (آسیاب، آسیاب بادی، آسیاب اسبی و غیره) وجود داشت. با ظهور انقلاب صنعتی، ساخت ابزارهای کامپوزیتی با ساختار پیچیده‌تر، مانند موتورهای بخار و ژنراتورهای بخار برای صنعت و حمل و نقل در حال تکامل، آغاز شد.[2] علاوه بر این، کارخانه های نوظهور ماشین سازی شروع به ساخت ماشین آلات برای ماشین های تولیدی به عنوان ماشین آلات نساجی، کمپرسور، ماشین آلات کشاورزی و موتور کشتی کردند.

طبقه بندی

صنعت ماشین آلات انواع مختلفی از محصولات را تولید می کند، به عنوان مثال، موتور، پمپ، تجهیزات لجستیک. برای بازارهای مختلف از صنعت کشاورزی، صنایع غذایی و آشامیدنی، صنایع تولیدی، صنعت بهداشت و صنعت سرگرمی تا شاخه های مختلف بازار مصرف. از این رو می توان شرکت های صنعت ماشین سازی را بر اساس محصول بازار طبقه بندی کرد. [4]

در دنیای امروز، انواع طبقه بندی های صنعتی وجود دارد. برخی از طبقه بندی ها صنعت ماشین آلات را به عنوان یک کلاس خاص می شناسند و یک زیربخش برای این زمینه ارائه می دهند.

ماشین سازی
ماشین سازی

 

صنعت ماشین های کشاورزی
ماشین آلات فلزکاری – کارخانه های صنعت و ماشین ابزار
تولید کنندگان ماشین آلات و تجهیزات صنایع غذایی، شیمیایی و وابسته
تولید کنندگان ماشین آلات و تجهیزات لاستیک و پلاستیک
تولید کنندگان چرخ دنده، چرخ دنده و عناصر محرک
تولید کنندگان ماشین آلات و تجهیزات و مبلمان چوبی و غیره.
تولید کنندگان دیگ بخار و صنعت ابزار قدرت
صنعت ماشین آلات اداری
سایر صنایع ماشین آلات و تجهیزات

ممکن است واضح باشد که طبقه بندی براساس بازار است و طبقه بندی جدیدتر بر اساس محصول است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *