20820 سامانه نیازمندی های آنلاین
20820 سامانه نیازمندی های آنلاین
ابزار های هوشمند

معرفی سیستم کمک راننده هوشمند با استفاده اینترنت هوشمند

معرفی سیستم کمک راننده هوشمند با استفاده اینترنت هوشمند را شرح می دهد. مزایا یا مزایای سیستم کمک راننده هوشمند با استفاده از  اینترنت هوشمند را ذکر می کند.

معرفی:
سازندگان خودرو از فناوری های نوآورانه برای تولید وسایل نقلیه ای استفاده می کنند که تجربه ای امن و راحت را هم برای مسافران و هم برای رانندگان فراهم می کند. علیرغم تمام تلاش آنها تصادفات جاده ای به دلیل خواب آلودگی رانندگان رخ می دهد.

خواب آلودگی رانندگان را از نظر فیزیکی غیر فعال و نسبت به محیط اطراف بی احساس می کند. در نتیجه پلک های آنها بسته می شود که منجر به حوادث جدی می شود. سیستم مبتنی بر اینترنت اشیا که در اینجا توضیح داده شده است، هوشیاری راننده را بر اساس تصویر صورت و مقدار EAR پلک نظارت می کند و به آنها هشدار می دهد. علاوه بر این سیستم الگوی شتاب و زاویه فرمان را برای تشخیص هرگونه ناهنجاری در رانندگی به منظور هشدار به رانندگان نظارت می کند. تکنیک های یادگیری ماشین و پردازش تصویر به دستیابی به این کار کمک می کند.

سیستم کمک راننده هوشمند

➤شکل سیستمی را نشان می‌دهد که شامل یک دوربین است که روی چشم و ناحیه صورت تمرکز می‌کند و یک دستگاه OBD که تغییرات سرعت و زاویه حرکت را اندازه‌گیری می‌کند.
➤دوربین نصب شده در جلوی صندلی راننده به طور مداوم بر ناحیه صورت و چشم نظارت می کند. این اطلاعات در سرور ابری آپلود می شود. در سرور ابر، EAR (نسبت ابعاد چشم) محاسبه می شود. برای این سیستم می توان از دوربین بی سیم GSM مانند EYE-02 نیز استفاده کرد.
➤دستگاه OBD سازگار با بلوتوث است. زاویه فرمان و الگوی شتاب را کنترل می کند. همین مورد توسط دستگاه بلوتوث نصب شده در خودرو دریافت می شود و با استفاده از GSM در سرور ابری آپلود می شود. برای این منظور می توان از دستگاه بلوتوث cum GSM/GPRS مانند SIM800 استفاده کرد.
➤هر یک از سرورهای ابری در میان adafruit، Google Cloud Platform، microsoft azue برای ذخیره داده های گرفته شده توسط دستگاه OBD و دوربین استفاده می شود.
➤ابزارهای تجزیه و تحلیل داده‌ها و ابزارهای یادگیری ماشینی برای تجزیه و تحلیل داده‌های جمع‌آوری‌شده در سرور ابری استفاده می‌شوند و بر این اساس به راننده برای جلوگیری از حوادث هشدار داده می‌شود.
➤در سامانه با شماره تلفن های ثبت شده بر اساس مسیر حرکت خودرو نیز ارائه می شود. این سیستم به آمبولانس های اورژانس این گونه بیمارستان ها هشدار می دهد تا قربانیان حادثه را حمل کنند. این به قربانیان کمک می کند تا درمان های پزشکی فوری دریافت کنند. از این طریق می توان جان بسیاری از قربانیان تصادف را نجات داد.

 دوربین هوشمند
دوربین هوشمند

شکل الگوی چشم را با نقاط مختلف از P1 تا P6 نشان می دهد. این برای محاسبه نسبت ابعاد چشم یعنی EAR استفاده می شود.

مزایا یا مزایای سیستم هوشمند کمک راننده

مزایا یا مزایای سیستم کمک راننده هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا به شرح زیر است.
➤این سیستم را می توان برای کاهش تصادفات جاده ای که به دلیل خواب آلودگی رانندگان رخ می دهد استفاده کرد.
➤سیستم بسیار فشرده، آسان برای استفاده و آسان برای نگهداری است.
➤سیستم با هشدار به شماره تلفن های ثبت شده کارکنان اورژانس بیمارستان مجاور به همراه جزئیات محل حادثه، کمک فوری به موقع به افراد آسیب دیده ارائه می کند.
➤ اجزای اینترنت اشیا ارزان تر هستند و از این رو می توان از این سیستم با نرخ مقرون به صرفه استفاده کرد.

ابزار های هوشمند
ابزار های هوشمند
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *