20820 سامانه نیازمندی های آنلاین
20820 سامانه نیازمندی های آنلاین
سبزیجات-میوه-ای-چه-چیزهایی-جز-سبزیجات-هستند.

معماری ردیابی تحویل مواد غذایی و سبزیجات فاسد شدنی مبتنی بر اینترنت اشیا

معماری ردیابی تحویل مواد غذایی و سبزیجات فاسد شدنی مبتنی بر اینترنت اشیا

این صفحه معماری ردیابی تحویل مواد غذایی و سبزیجات فاسد شدنی مبتنی بر اینترنت اشیا را شرح می دهد. مزایا یا مزایای سیستم ردیابی تحویل مواد غذایی و سبزیجات فاسد شدنی را ذکر می کند.

معرفی:
فناوری‌های مبتنی بر اینترنت اشیا (اینترنت اشیا) به طور گسترده در سراسر جهان برای کاربردهای مختلف در حوزه‌های مختلف استفاده می‌شوند. این به دلیل در دسترس بودن بردهای MCU ارزان قیمت است که دارای آی سی های بی سیم بر اساس استانداردهای بی سیم مختلف مانند wifi، سلولی (GSM/LTE)، Zigbee، Zwave، LoRa و غیره است. یکی از این کاربردها در این مقاله توضیح داده شده است که به مواد غذایی فاسد شدنی یا فاسد شدنی کمک می کند. سبزیجات قبل از اینکه کهنه شوند تحویل داده شوند.

معماری ردیابی تحویل مواد غذایی و سبزیجات فاسد شدنی

معماری سیستم ردیابی فاسد شدنی. سه بخش اصلی سیستم وجود دارد. جمع آوری داده ها، ذخیره سازی و تجزیه و تحلیل داده ها و نظارت بر داده ها. قلب سیستم، برد ESP32 مبتنی بر ریزپردازنده است. تخته های مختلف دیگری نیز وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد. اجازه دهید این اجزای سیستم را درک کنیم.

برد ESP32: بسیار ارزان است و از تمام عملکردهای ضروری سیستم تشکیل شده است. مبدل آنالوگ به دیجیتال 12 بیتی را در خود جای داده است که می تواند داده های آنالوگ ارائه شده توسط سنسورها را برای تجزیه و تحلیل بیشتر به فرمت های دیجیتال تبدیل کند. این ریزپردازنده 32 بیتی LX6، SRAM و سایر رابط های جانبی مانند GPIO، I2C، UART، I2S، SPI و غیره را در خود جای داده است. دارای عملکردهای بی سیم وای فای و بلوتوث است. برای تغذیه برد ESP32 از پاوربانک USB قابل حمل استفاده می شود. ما از وای فای برای اتصال به ابر adafruit برای ذخیره سازی داده ها استفاده کرده ایم. به ESP32 در مقابل ESP8266 >> مراجعه کنید که تفاوت بین ESP8266 و ESP32 را توضیح می دهد.

اکتساب داده ها: جمع آوری داده ها از جعبه های غذا و سبزیجات با استفاده از حسگرهایی مانند دما، رطوبت و بو انجام شده است. داده های این سنسورها از طریق ADC به MCU ارسال می شود. داده ها توسط MCU خوانده می شوند و برای ذخیره به سرور adafruit ارسال می شوند.

ذخیره سازی و تجزیه و تحلیل داده های ابری: ذخیره سازی ابری Adafruit برای ذخیره سازی داده ها استفاده می شود. سایر ذخیره‌سازی‌های ابری محبوب شامل پلتفرم ابری Google، Microsoft Azure، AWS از آمازون و غیره است. داشبوردهای موجود در adafruit به تجسم داده‌های حسگر کمک می‌کنند. داده ها برای تجزیه و تحلیل بیشتر داده ها با استفاده از اپلت های توسعه یافته در وب سایت IFTTT به برگه های گوگل منتقل می شوند. برگه‌های Google داده‌های زمان واقعی را با آستانه‌های بهینه تنظیم‌شده برای دما، رطوبت و بو مقایسه می‌کنند. بر این اساس به هر جعبه یک درجه در برگه ها اختصاص می یابد.

مزایای ردیابی تحویل مواد غذایی و سبزیجات فاسد شدنی

مزایا یا مزایای سیستم ردیابی تحویل مواد غذایی و سبزیجات فاسد شدنی در زیر آمده است.
➤سیستم به نظارت بر بدتر شدن کیفیت غذا/سبزیجات در حین حمل و نقل کمک می کند. این به تحویل آنها قبل از خراب شدن کمک می کند.
➤این سیستم به کاهش تلفات ناشی از هدر رفتن محصولات کشاورزی بین مبدا و مقصد کمک می کند.
➤مدیریت این سیستم توسط افراد تحویل دهنده بسیار آسان است.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *